Pas Atletyczny


Powłoki z tworzyw sztucznych dla obiektów sportowych nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich 30-35 lat. W MJ Solution wiemy o możliwościach i ograniczeniach różnych systemów. Zasadniczo, powłoki są wykonane dla torów lekkoatletycznych zgodnie z dwoma różnymi zasadami. Albo są przepuszczalne dla wody, albo są gęste.


Systemy przepuszczalne dla wody są zdecydowanie najszerzej stosowane w duńskich lekcjach lekkoatletycznych. jest to tak zwane systemy strukturalne natryskiwane z podstawowej warstwy PU związanych granulatów kauczuku SBR 11 mm, a najbardziej zewnętrzna warstwa kolorowe, PU związanych granulatów kauczukowych EPDM, jako warstwę zewnętrzną. Górną warstwę natryskuje się specjalnymi maszynami i specjalnie przeszkolonym personelem. Główną zaletą systemu jest przepuszczalność wody, dzięki której powłoka schnie bardzo szybko po deszczu. W tym samym czasie na powłoce nie będą powstawać kałuże.


Gęste systemy są szczególnie odpowiednie dla silnie obciążonych powierzchni, ponieważ mają większą odporność na ścieranie niż strukturowa powłoka natryskowa. Chociaż są nieco droższe, ich dłuższa żywotność z nawiązką zrekompensuje różnicę w cenie. Wadą jest to, że po deszczu mogą być długo schnąć - ryzyko gromadzenia się wody.

Jakie są zalety naszej plastikowej powłoki dla lekkiej atletyki?Posiadamy duże doświadczenie, dzięki czemu możemy udzielić porady dotyczące wyboru właściwego rodzaju powłoki z tworzywa sztucznego w każdym przypadku. Używamy wyłącznie wysokiej jakości granulatów gumowych wiodących producentów z Europy Zachodniej, zapewniając stałą jakość i wierność kolorów.